شنوایی بازار محصول خرده فروشی عمده فروشی

شنوایی: بازار محصول خرده فروشی عمده فروشی اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار اجتماعی درخصوص انتقال آب خوزستان به قوه‌قضائیه شکایت می‌کنیم

نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مصالح خوزستان قابل تفکیک از مصالح ملی نیست، گفت: بودجه کشور بر اساس نفت است که 85 درصد این نفت در خوزستان تول

درخصوص انتقال آب خوزستان به قوه‌قضائیه شکایت می‌کنیم

درخصوص انتقال آب خوزستان به قوه قضائیه شکایت می کنیم

عبارات مهم : انتقال

نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مصالح خوزستان قابل تفکیک از مصالح ملی نیست، گفت: بودجه کشور بر اساس نفت است که 85 درصد این نفت در خوزستان تولید می شود بنابراین نمی شود مصالح ملی را از مصالح خوزستان جدا کرد.

به گزارش ایسنا، آیت الله محسن حیدری در نشست خبری با عنوان تبعات انتقال آب کارون و مواضع اخیر شرکت محیط زیست که امروز (26 آذرماه) در شورای شهر اهواز برگزار شد، اظهار کرد: همه پرسشها ایجاد شده است در حوزه محیط زیست خوزستان به علت عدم صداقت، تبعیض، عدم رعایت عدالت و عدم التزام به مقام ولایت است.

وی افزود: یکی از مسئولان اعلام کرده در استان مربوطش می خواهد مراسم خوش حالی آخر بیکاری را برگزار کند در حالی که بعضی استان ها مثل خوزستان با قیمت بالای 25 درصد غرق در بیکاری هست. قیمت بیکاری در کشور 12.4 درصد است ولی این قیمت در بعضی شهرستان های خوزستان به بالای 40 درصد می رسد. قطعا مردم خوزستان با مشاهده این پرسشها متوجه تبعیض می شوند.

نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: استانی که قیمت بیکاری خودش را صفر اعلام کرده، دو برابر اعتبار خوزستان از اعتبارات صندوق کارآفرینی امید به خود تخصیص داده شده است داده است.

آیت الله حیدری اظهار کرد: سیل فروردین سال گذشته در خوزستان موجب وارد آمدن خسارات فراوانی به بخشی از مناطق از جمله شعیبیه شد ولی با گذشت یک سال و 9 ماه از این اتفاق مطالبات و خسارت های وارد شده است به مردم هنوز پرداخت نشده هست. در حالی که 10 روز بعد از خوزستان در یکی از استان های شمالی سیلی آمد که بعد از گذشت 10 روز هیات دولت مصوب کرد که باید تمام خسارات به این استان پرداخت شود و قطعا این نگاه به خوزستان تبعیض آمیز است.

وی با بیان اینکه مصالح خوزستان قابل تفکیک از مصالح ملی نیست، خاطرنشان کرد: به علت موقعیت استراتژیکی که خوزستان دارد این استان از همه جهات فرهنگی، اقتصادی، نظامی و … در کشور حرف اول را می زند.

نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: بودجه کشور بر اساس نفت است که 85 درصد این نفت در خوزستان تولید می شود بنابراین نمی شود مصالح ملی را از مصالح خوزستان جدا کرد.

حیدری عنوان کرد: خوزستان استعدادهای خاص ای در زمینه کشاورزی دارد که در هیچ جای کشور وجود ندارد. آفتاب، خاک، هوا و آب همه از منابع و برکاتی هستند که در خوزستان قرار دارند. بنابراین کشاورزان خوزستان می توانند در سال دو یا سه مرحله کشت کنند و محصول به دست بیاورند.

وی افزود: مقام معظم رهبری فرمودند که قصد احیای دو میلیون هکتار از اراضی کشاورزی خوزستان را دارند که در این صورت کل کشور می تواند از خیر و برکات خوزستان استفاده کند. طبق اعلام کارشناسان با اجرای طرح 550 هزار هکتاری 50 درصد از تولیدات غذایی کشور تأمین خواهد شد بنابراین با احیای دو میلیون هکتار می توانیم غذای 160 میلیون نفر را تأمین کنیم.

امام جمعه موقت اهواز با بیان اینکه همه کشورها چشم طمع به خوزستان دارند، ادامه داد: اگر این کارها انجام شود حتی اگر همه کشورها کشور عزیزمان ایران را تحریم کنند خوزستان به تنهایی می تواند غذای کل مردم کشور عزیزمان ایران را تأمین کند. آیا با این استعداد می شود مصالح خوزستان را از کشور جدا کرد؟

حیدری عنوان کرد: در جنگ جهانی اول انگلیس قصد داشت خوزستان را اشغال کند ولی عشایر خوزستان با فتوای شیعه جلوی این کشور ایستادگی کردند. صدام نیز جنگ را به علت اینکه چشم طمع به خوزستان داشت، از این استان شروع کرد.

امام جمعه موقت اهواز با بیان اینکه خوزستان با تقدیم 23 هزار شهید در جنگ تحمیلی پیشتاز سایر استان ها بود، گفت: جفاکاری به خوزستان موجب نارضایتی مردم شده است است و این اقدام مسئولین بزرگترین خدمتی است که می شود به کشورهای دیگر کرد.

وی ادامه داد: مردم خوزستان ناراضی هستند و این اوضاع شرایطی مناسبی نیست لیکن با چنین وضعی چه کسانی می توانند در برابر مهاجمان به این نظام ایستادگی کنند؟

نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: سیاست های غلطی که بعضی از مسئولان مرکزنشین دارند زمینه را جهت سوءاستفاده اجانب ایجاد می کند و این به صلاح کشور نیست.

حیدری با بیان اینکه همه دولت ها از وقت صفویه تاکنون در مسأله انتقال آب مقصر هستند، گفت: جهت انتقال آب خوزستان برنامه های خطرناکی دارند.

وی افزود: به عنوان دیده بان ملت کشور عزیزمان ایران اخطار و هشدار می دهیم که این سیاست گذاری ها و برخوردهای خطرناک بازی کردن با منافع ملی کشور است.

امام جمعه موقت اهواز گفت: در حالی که مدیر جمهور و معاون اول وی اعلام کردند که انتقال آب تنها جهت شرب خواهد بود ولی در عمل برداشت تنها جهت آب شرب نبوده است.

آیت الله حیدری با بیان اینکه حدود 500 میلیون مترمکعب آب جهت تامین آب شرب چهار استان قم، اصفهان، کرمان و یزد کافی هست، تصریح کرد: در حال حاضر به میزان یک میلیارد و 284 میلیون مترمکعب آب از خوزستان انتقال یافته می شود؛

نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: در حال حاضر از مبدا دز به قم 180 میلیون مترمکعب، از تونل چشمه لنگان به سمت زاینده رود 120 میلیون مترمکعب، از تونل خدنگستان به زاینده رود 84 میلیون مترمکعب، از تونل کوهرنگ یک 323 میلیون مترمکعب، از تونل کوهرنگ دو به زاینده رود 326 میلیون مترمکعب، از تونل کوهرنگ سه به زاینده رود 250 میلیون مترمکعب که در مجموع یک میلیارد و 284 میلیون مترمکعب آب از سرچشمه های رودخانه های خوزستان آب برداشت می شود.

وی عنوان کرد: همچنین طرح برداشت 845 میلیون مترمکعب آب در حال اجرا است که تونل بهشت آباد، سیدکمال، سیدصالح به اراک بعضی از این تونل ها هستند که در آینده نزدیک به بهره برداری می رسند.

آیت الله حیدری گفت: علاوه بر این، طرح انتقال آب “ونک – سولگان” به میزان حدود 200 میلیون مترمکعب جهت انتقال آب به باغ های پسته رفسنجان به تازگی مجوز برداشت آب را از آقای کلانتری گرفته است.

وی افزود: در صورت اجرای همه این طرح ها میزان انتقال آب از سرچشمه های رودخانه های خوزستان به دیگر استان ها به دو میلیارد و 809 میلیون مترمکعب خواهد رسید. آیا واقعا این میزان برداشت آب جهت شرب است؟

امام جمعه موقت اهواز با بیان اینکه این تعداد طرح های به بهره برداری و در حال اجرا در خصوص انتقال آب از نظر اقتصادی به صرفه نیست، عنوان کرد: آیا صنعت را به جای مازندران یا خلیج فارس باید در فلات مرکزی احداث کرد؟ آب خوزستان جهت شلتوک کاری به استان های دیگر انتقال داده می شود در حالی که کشت برنج در خوزستان ممنوع اعلام شده است است.

حیدری با اشاره به سرانه استانداردهای فضای سبز گفت: سرانه استاندارد فضای سبز در کشور 15 متر جهت هر نفر است ولی در خوزستان 12 متر جهت هر نفر است و در استانی که آب کارون به آن انتقال یافته می شود 27 متر جهت هر نفر هست. عدم تطابق گفتار با عملکرد ناقص وحدت است و این نگاه بخشی با وحدت ملی سازگار نیست.

وی خاطرنشان کرد: در وزارت نیروی دولت دوازدهم برنامه هایی در حال تصویب است که اگر پیاده شود واویلا خواهد بود. حوضه کارون و دز باید 18 میلیارد مترمکعب آب به خوزستان وارد کند ولی از این میزان تنها 8 میلیارد مترمکعب به خوزستان تخصیص داده شده است داده اند و قصد خروج 55 درصد آن را دارند. در حوضه کرخه باید سه میلیارد و 800 میلیون مترمکعب آب داشته باشیم و همچنین جهت حقابه هورالعظیم یک میلیارد و 200 میلیون مترمکعب آب نیاز داریم که قصد دارند از این دو شاخص تنها دو میلیارد مترمکعب آب به خوزستان تخصیص داده شده است دهند.

نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به سدهای احداث شده است و میزان برداشت آب از این سدها اظهار کرد: سدهای بسیاری در استان های بالادست به بهره برداری رسیده و بعضی در حال اجرا و بعضی در حال مطالعه هستند که یک میلیارد و 575 میلیون مترمکعب از آب کرخه را خواهند برد و در واقع 85 درصد آب کرخه را می برند.

آیت الله حیدری افزود: در حوضه هندیجان به یک میلیارد و 500 میلیون مترمکعب آب نیاز داریم که اکنون تنها 565 میلیون مترمکعب آب تخصیص داده شده است داده اند یعنی حدود 65 درصد آب مورد نیاز را خواهند برد.

امام جمعه موقت اهواز بیان کرد: با این میزان انتقال آب قطعا طرح 550 هزار هکتاری کشاورزی در خوزستان تعطیل و آرزوی دیرینه احیای دو میلیون هکتار اراضی خوزستان به باد فنا خواهد رفت. همچنین کشاورزی خوزستان کاملا تعطیل و مهاجرت مردم و پدیده ریزگردها صد برابر خواهد شد. جهت دفاع از حیثیت مردم کشور عزیزمان ایران و مردم مظلوم خوزستان می ایستیم و جلوی این احجاف را می گیریم.

وی با اشاره به اقداماتی که تاکنون در خصوص برخورد با انتقال آب خوزستان انجام شده است هست، اظهار کرد: نامه ای با امضای هر 6 نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، به محضر مقام معظم رهبری ارسال شده است هست. همچنین با کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی صحبت کرده و آن ها را به این پرسشها آگاه کرده ایم و این روشنگری ها موجب شد بینش آنها به واقعیت نزدیک شود.

آیت الله حیدری بیان کرد: همچنین با مدیر قوه قضائیه در مورد تخلفات انجام شده است صحبت کرده و درخواست اقدام از سوی آنان را داشتیم که مقرر شد شکایت خود را ارائه دهیم. از همه حقوقدانان درخواست همکاری داریم تا با مستندات شکایات خود را به دادگستری تحویل دهیم.

امام جمعه موقت اهواز گفت: اکنون عنوان انتقال آب خوزستان فراگیر و به گفتمان عمومی تبدیل شده است هست. مدیر شرکت حفاظت محیط زیست جانبدارانه، غیرعلمی و بدون کارشناسی اظهارنظر کرده که موجب اعتراض بحق نمایندگان مجلس شده است و ما نیز از آن ها دفاع خواهیم کرد.

وی بیان کرد: نقد خودمان جهت کم کاری و یا ضعف مدیریت صحیح است ولی قبول نقد موجب نمی شود که بیانات معاون اول مدیر جمهور و مدیر شرکت حفاظت محیط زیست در خصوص انتقال آب را قبول کنیم. زمانی که مدیر شرکت محیط زیست از وجود آب مازاد در خوزستان خبر می دهد خلاف وظایف خود را انجام داده است.

آیت الله حیدری عنوان کرد: اگر خوزستان آب مازاد دارد آیا تاکنون وزارت نیرو جهت فاز دوم طرح 550 هزار هکتاری مجوز برداشت آب به خوزستان نداده است؟ آیا سال ها است که شرکت آب و برق به کشاورزان خوزستان مجوز کشت تابستانه نمی دهد؟ آیا ریزگردها وارد خوزستان شد و 54 درصد مراتع به علت کمبود آب خشک شده است است؟

امام جمعه موقت اهواز با بیان اینکه تنها راهکار حل یک ماهه معضل ریزگردها برگشت آب های انتقال داده شده است هست، گفت: نهال کاری در اراضی کانون گرد و غبار مانند آب نبات بزرگی است که با آن سر مردم خوزستان شیره می مالند.

درخصوص انتقال آب خوزستان به قوه‌قضائیه شکایت می‌کنیم

واژه های کلیدی: انتقال | میلیون | استانی | خوزستان | استان قم | استاندارد | انتقال داده | مقام معظم رهبری | مجلس خبرگان رهبری | رودخانه های خوزستان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs